background

Startup’lara Outsource Destek Hizmeti

MBL Hightech'te beklenenden fazlasını yapıyoruz. Çalışmalarımız, tüm marka girişimlerini, kanallarını ve faaliyetlerini gelişecek şekilde bir araya getirmek için tasarlanmış bir strateji ile başlar.

Başla

MBL Hightech’ten Outsource Olarak Hangi Pozisyonları Temin Edebilirsiniz?

MBL Hightech, küresel Startup’lara evrensel kabul görmüş diller (İngilizce vs.) üzerinden aşağıdaki outsource hizmetlerini sağlamaktadır.

service

Ön Uç Geliştiricisi

JavaScript/TypeScript, HTML5 ve CSS, Modern JavaScript (ES6 syntax, promises, async-await), Angular 2+, React, Ön uç modüller uygulamalı deneyim, (Webpack), React Native platformuyla kanıtlanmış deneyim, REST API deneyimi, ürüne yönelik Programlama (OOP), Nodej’ler ile uygulamalı deneyim, veritabanlarına (Postgres, MySQL) ve web sunucuları (Apache &Nginx) deneyimi bulunmaktadır.

service

Tam Yığın Geliştiricisi

Birden çok ön uç dil ve kitaplık bilgisi (HTML/CSS, JavaScript), React Native platformuyla kanıtlanmış deneyim, React/Redux'ta Deneyim ve Yeterlilik, Veritabanları (Postgres, MySQL) ve web sunucularına (Apache & Nginx) hakimiyet, PHP dili iyi anlamaktadır. Ayrıca hem dinamik hem de statik sitelerde ,WordPress terübesi ve NodeJs uygulamalı deneyimi bulunmaktadır.

service

Arka Uç Geliştiricisi

Arka uç geliştiricisi olarak 5 yılı aşkın bir deneyim, Node.js deneyimi, TypeScript deneyimi, Otomasyon ve kontrol süreçlerinde kod yazabilir, Dijital Ticaret sistemleri konusunda düşünme ve kurma (build) yetisi ve Nestjs - Nodejs yapıları ile uygulamalı deneyimi bulunmaktadır.

service

DevOps

DevOps olarak 5 yılı aşkın bir deneyim, Node.js deneyimi, TypeScript deneyimi, Otomasyon ve kontrol süreçlerinde kod yazabilir, Dijital Ticaret sistemleri konusunda düşünme ve kurma (build) yetisi ve Amazon Cloud Server deneyimi bulunmaktadır.

service

UI UX Designer

UI tasarım programlarına hakim UI UX Designer, Web UI UX Tasarımı, UI prototipleme, Mobil Uygulama Tasarımı, Taslak ve Prototip oluşturma, Grafik Tasarım, Etkileşim Dizaynı oluşturma yetisi bulunmaktadır.

banner

MBL Hightech, Pazar İhtiyaçlarına Göre Özelleştirilmiş Yazılım Çözümleri (CRM, E-Ticaret, Fintech vb.) Üretir.

Referanslarımız
background

Özelleştirilmiş Yazılım Geliştirme

Startup’lara Outsource Destek Hizmeti

Ürün geliştirme, yeni bir girişimin doğru ilerlemesi için en önemli ve zor şeylerden biridir. Ürün-pazar uyumu ve hedef kitleniz arasında bağımlılık yaratan bir çözüm elde etmek istiyorsanız, düşünmeniz gereken bir sürü şey var. UI/UX tasarımı, prototip oluşturma, kullanıcı testleri gibi süreçler nihai ürününüzü oluşturma yolunda çok fazla zaman ve kaynak alacaktır. Birçok startup (girişim) için bu aşama, finansman veya teknik bilgi eksikliği dolayısıyla fikrin piyasaya çıkmasını engelleyebileceği bir aşamadır. Ürün geliştirmede başarıya ulaşmak ve bu yaygın tuzaklardan kaçınmak istiyorsanız, öncelikle göz önünde bulundurmanız gereken üç temel şey vardır:

Ürün Geliştirme Maliyeti

Başlamadan önce her zaman ürün geliştirme maliyetiniz hakkında sağlam bir fikriniz olmalıdır. Bu maliyeti mevcut sermayeniz ve tahmini gelirinizle dengelemeniz gerekir, aksi takdirde tamamlamak için yeterli bütçeniz kalmaz ise yarı yarıya tamamlanmış ve eksik bir ürün elde edersiniz.

Temel Teknik Bilgi

Ekibinizin temel teknik bilgilerini bilmeniz ve bunların ürün geliştirme ihtiyaçlarınız ile uyumunu anlamanız gerekir. Mütevazi bir startup bütçesi ve kısıtlı işgücü imkanlarıyla da olsa, hangi pozisyonda olursa olsun ekibinizin yeteneklerini ve eksikliklerinizin nerede olduğunu değerlendirebilir bir durumda olmalısınız. Startup çalışanları genellikle aynı anda birkaç işi düzgün bir şekilde yapabilirler, ancak ürün geliştirme bir ekip işidir.

Ürün Karmaşıklığı

Son olarak, mevcut ekibinizle ürünün planlanan kapsamının ve ölçeğinin gerçekten pratikte mümkün olup olmadığını belirlemek oldukça önemlidir. Maliyeti karşılayabilir ve ekibiniz doğru becerilere de sahip olabilir, ancak ürünü hedef zaman çizelgenizde inşa etmek için çok büyük bir projeye sahip olabilirsiniz.

MBL Hightech Outsource Kullanımının Faydaları

Yukarıdaki sıralanan zorlukların tümü, sınırlı bir bütçe ve işgücü ile çalışmanın bir sonucu olabilir. Bu nedenle, Uber ve WhatsApp gibi devasa girişimler bile ürün geliştirmeyi ucuz, etkili ve daha hızlı hale getirmek için genellikle dış kaynak (outsource) kullanımına yöneliyorlar. Küçük bir ekip ve standart bir başlangıç bütçesiyle bile MBL Hightech dışkaynak hizmeti kullanarak pazara tam özellikli bir ürün sunma şansına sahipsiniz. Girişiminizin ürün geliştirmesini MBL Hightech outsource kullanarak çözmesinin faydalarından sadece birkaçı:

1. Düzenli Kontroller ve Geri Bildirim Nedeniyle Riski Azaltırsınız

İşinizin bir bölümünü ya da tamamını MBL Hightech outsource hizmeti alarak, ürünün ilerlemesinin sürekli test edilmesini, değerlendirme sonrası görev dağılımını takip edebilir ve hata olasılığını en aza indirebilirsiniz.

2.Derinlemesine Teknik Bilgi ve Deneyime Sahip Olursunuz

Ürününüz sizde olmayan bir teknik yetkinlik gerektiriyorsa, yeni bir geliştiriciyi işe almak ve eğitmek düşündüğünüzden çok daha maliyetli olabilir. Bunun yerine, ilgili işi, tam da ihtiyaç duyduğunuz becerilere sahip bir MBL Hightech çalışanına outsource olarak verebilirsiniz. MBL Hightech outsource hizmeti, sahip olacağınızdan çok daha kaliteli bir ürünü çok daha hızlı bir şekilde elde etmenizi sağlar.

3. Maliyet ve İşgücü Tasarrufu Yaparsınız

Dış kaynak (outsource) kullanımı maliyetleri, hangi ülkeye dış kaynak talep ettiğinize, temin edeceğiniz işgücü sayısına, işgücü niteliğine ve projenin detayları ölçüsünde değişkenlik gösterebilir. MBL Hightech’in sunduğu seçim esnekliği ile ürün geliştirme giderlerinizi büyük oranda azaltabilir ve doğru ekibi doğru fiyata kolayca seçebilirsiniz. Örneğin WhatsApp, ilk sürümünü oluşturmak için Rusya'da önde gelen bir geliştirme şirketiyle birlikte çalıştı ve bunun sonucunda ABD merkezli bir ekibe harcayacaklarından çok daha az ödeme yaptı.