blog image

Neden Profesyonel Sosyal Medya Yönetimine İhtiyacınız Var?

  • Şirketler, sosyal medya platformları ve algoritmaları ile ilgili büyük değişiklikler konusunda güncel kalmalıdır. Bir sosyal medya yöneticisi, platformdaki herhangi bir algoritma değişikliğini ve yeni trendleri takip edebilir, aynı zamanda stratejinizi ve içeriğinizi en son güncellemelere göre uyarlayabilir
  • Sosyal medya takipçilerinin, tercihen 24 saat içinde, hızlı geri bildirim alma beklentileri yüksektir
  • Tüketicilerin sosyal medyada önerilen bir ürünü satın alma olasılığı %70 daha fazladır
  • Bir işletme, sosyal medyayı müşterileri ile hizmetleri hakkında etkileşimde bulunmak için kullandığında, müşteriler %40 daha fazla tüketimde bulunurlar
  • Bir sosyal medya yöneticisi, kampanyaları düzenli olarak kontrol eder, düşük performans gösteren reklamları kapatır ve paranızın faydalı harcandığından ve hedeflerinize ulaşıldığından emin olmak için diğer kampanyaları optimize eder.
  • Sosyal medyada iyi müşteri ilişkisine sahip şirketler, %92'ye varan müşteri sadakati elde ederler.
  • Sosyal medya yöneticileri, itibarınızı korumak ve müşterilerinize yardımcı olmak amacıyla her mesaj ve yorum için sürekli tetiktedirler.

Sosyal medya önemli bir müşteri hizmeti haline geldi. Bugün, müşterilerin %80'i markalarla etkileşim kurmak için sosyal medyayı kullanıyor ve %70'i bir müşteri hizmetleri temsilcisiyle iletişime geçmek için sosyal medya kanalını kullanıyor. Sosyal medyaya katılım gereklidir, bu nedenle sosyal medyayı bir müşteri deneyimi geliştirme aracı olarak kullanmak, kullanıcılarınızın ihtiyaç duyduklarını almasına yardımcı olur. Pazarlama, eğlence, emlak, perakende, eğitim, restoranlar/barlar, moda, işe alım ajansları, seyahat acenteleri, teknoloji, hukuk gibi sektörler sosyal medya yönetiminden yararlanan alanlara sadece bir örnektir. Tüm B2B ve B2C pazarlamasında, özellikle şirket içi özel bir uzman ekibi yoksa, kesinlikle harici sosyal medya yönetimine ihtiyaç duyulur. İşte tam bu noktada Mbl Hightech'in sizin için devreye girer!

Etiketler